KARİYER PLANLAMA MERKEZİ İŞSİZLERE İŞ İMKÂNI SUNUYOR

İşsiz vatandaşlara iş bulma noktasında yoğun çaba gösteren Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Planlama Bürosu, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle çalışma alanını genişletti.

Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Planlama Merkezi, istihdam politikası oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Kendisine yapılan iş başvurularını değerlendiren Kariyer Planlama Bürosu, işsiz vatandaşlarımızı iş sahibi yapma noktasında çalışmalar yapıyor. Yapılan iş başvurularını kayıt altına alan Kariyer Planlama Merkezi, başvuru yapan kişinin niteliklerine göre iş araştırması gerçekleştiriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, eleman arayan kurum ile iş arayan bir araya getirilerek istihdam noktasında önemli bir adım atılmış oluyor.

İŞKUR ile protokol imzalandı

Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Yaptığı kariyer planlama çalışmalarına Türkiye İş Kurumu'nu ekleyerek çalışma alanını genişleten Beylikdüzü Belediyesi birçok işsizi iş sahibi yapıyor.

Sorumluluklar;

a)İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü:

-Görevlendirilen belediye personeline B bendinde belirtilen görevleri yerine getirebilmeleri için e-İŞKUR yazılım programını kullanmak amacıyla eğitmek, yetkilendirmek, teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermek

-Talep ve grup oluşması halinde belediyenin hizmet alanındaki işsiz vatandaşlara iş arama becerileri, iş v meslek danışmanlığı hizmeti sunmak.

-Belediye personeli için görev tanımını vermek.

b) Beylikdüzü Belediyesi:

-İş arayanların kaydını almak ve güncellemek.

-İş arayanların profiline uygun açık işleri sorgulamak.

-İş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek.

-İşsizlik sigortası başvurusun talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulamak.

-İşgücü uyum programlarına başvuru yapmak ve taklip etmek.

-Özel sektör işvereninin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak.

-Bu hizmetlerin yürütülmesinde Belediye ve görevlendirdiği personel hizmet sunulan taraflardan her ne ad altında olursa olsun ücret ve menfaat talep edemez.

Kısa bir süre sonra internet sitemiz üzerinden iş başvuruları alınmaya başlanacaktır.

Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Planlama Merkezi

Adres: Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No 2 Beylikdüzü / İstanbul

-Telefon: 0 212 866 70 00
-Fax: 0 212 873 01 14

2015 © beylikduzu.bel.tr

overmedya.com