Başkan`ın Mesajı |  Başkan`a Mesaj |  Özgeçmiş |  Günlük Program |  Foto Galeri | 
Belediyemizin etkinlikleri hakkında bilgi almak için e-mailinizi kaydediniz.

“SAHİBİMİ ARIYORUM”

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN HAYVAN SAHİPLENDİRME KAMPANYASI

‘Sahibimi Arıyorum’ kampanyası ile Beylikdüzü Belediyesi tarafından bakımları yapılan havyalar sahiplerini bekliyor. Rehabilite edilmiş ve gerekli işlemleri yapılmış olan hayvanlar yeni yuvalarına hazır. Hiçbir karşılık beklenmeyen projenin tek şartı sahiplenilen hayvanların iyi bakılması.

Rehabilite edilmiş, gerekli tüm aşı ve bakımları yapılan aralarında cins köpek ve kedilerin bulunduğu Beylikdüzü Belediyesi Hayvan Barınağı’nda, hayvan almak isteyen kişilerin yaşam alanı ve isteğine göre yapılan ön görüşme sonunda hayvana iyi bakacağından emin olunan kişilere hayvan sahiplenebilecek. İstanbul il genelinden hayvan severler ile çocuklarının hayvan sahiplenerek sorumluluk bilincini arttırmak isteyen ailelerin yararlanabileceği proje ile hayvanların yeni bir yuva bulması amaçlanıyor.

Uzun: Bir köpeğe sahip olmak, fedakâr bir dosta sahip olmaktır

İstanbul genelinde başlatılan kampanya için destek isteyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Bu proje yalnızca bir hayvanın yuva bulması değil, aynı zamanda bir sosyal duyarlılık projesidir. Bir köpeğe sahip olmak fedakâr bir dosta, arkadaşa, gönüllü bir bekçiye karşılıksız bir sevgiye sahip olmaktır. Sahiplendirme projesiyle bizden daha iyi bakılacağından emin olmadığımız hiçbir hayvanımızı vermiyoruz.” dedi.

Başkan Yüsuf Uzun , “Sahiplendirme karşılığında maddi hiçbir talebimiz yok. Ön görüşmede, hayvan sahiplenmek isteyen kişiyle, nasıl bir hayvan istediği, hayvanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi ve yaşanılan ortam hakkında bilgi alıyoruz. Ön görüşme iyi geçtiği takdirde sorumluluk bilincinden emin olunursa kayıt işlemlerinin ardından sahiplendirme işlemlerine başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra sahiplenilen hayvanlar yeni yuvasında periyodik olarak nasıl bakıldığına dair yerinde görülerek ziyaret ediliyor.

2014 © beylikduzu.bel.tr

overmedya.com